Akciové ponuky, up!, Golf, Passat, Elektrické vozidlá / 16. apríl 2018 / 4 minúty ČÍTANIA

Bonusy na elektromobily Volkswagen: Elektrohorúčka pokračuje!

Ešte vždy máte možnosť nadobudnúť jeden z ekologických modelov Volkswagenu za zvýhodnenú cenu. Akcia e-Bonus Volkswagen beží stále v plnom prúde, takže môžete na elektromobily alebo plug-in hybridy Volkswagenu dostať zľavu až do výšky 2000 Eur.

Kúpa elektromobilu sa teraz oplatí ešte viac. Ak si totiž zakúpite elektromobil, máte nárok na štátnu dotáciu vo výške 5000 Eur. V prípade, že sa rozhodnete pre plug-in hybrid, štát podporí vaše rozhodnutie sumou 3000 Eur. A ak bude mať tento elektromobil alebo plug-in hybrid v odznaku "VW", podporí vás samotný Volkswagen, a to e-Bonusom vo výške až 2000 Eur. Táto akcia je však časovo obmedzená a platí iba do konca júna. Treba ju využiť, pretože je to jedna z mála príležitostí, kedy sa dajú elektromobily a plug-in hybridy kúpiť za cenu "klasického" auta so spaľovacím motorom. Ak si chcete elektromobil najprv vyskúšať, staňte Volkswagen krotiteľom mýtov a vyhrajte VW e-Golf na víkend! Súťaž nájdete na tomto blogu v záložke "Súťaž".

Rovnaké a predsa iné

Čaro ekomodelov Volkswagenu spočíva v tom, že vyzerajú a ovládajú sa ako konvenčné autá s automatickou prevodovkou. Ak teda chcete jazdiť ekologicky a najmä šetrne, nemusíte sa zmierovať so zbytočne futuristickým dizajnom. Nemusíte meniť svoje návyky ohľadom šoférovania, iba sa zmenia miesta, kde čerpáte energiu. Najväčšou výhodou je, že elektromobily môžete nabíjať aj doma, ak to vaše podmienky umožňujú. Oproti bežným autám sú však nesmierne tiché, nemusíte ich zohrievať pred dynamickou jazdou a v zime okamžite kúria. Navyše ponúkajú najpohotovejšiu reakciu na plyn, akú ste kedy zažili. Dojazd je síce menší v porovnaní s konvenčnými motormi, ale väčšina ľudí aj tak denne najazdí do 80 kilometrov. Taký e-Golf má pritom reálny dojazd približne trojnásobný. Ak sa teda zmierite s dojazdom, prinášajú elektromobily skvelé výhody: cez aplikáciu si môžete načasovať predpokladaný odjazd a nechať auto, nech sa zohreje, ešte kým je pripojené k sieti. Samotné prevádzkové náklady sú v porovnaní s konvenčnými autami smiešne, a to nielen kvôli spotrebe, ale aj servisu. A to ticho pri akcelerácii je naozaj návykové. Presvedčili sme sa o tom sami v teste modelu Volkswagen e-Golf. Plug-in hybridy od Volkswagenu (s označením GTE) viete taktiež nabíjať zo zásuvky, pričom dokážu prejsť až 50 kilometrov čisto na elektrinu. Pri každodennom nabíjaní a dochádzaní spaľovací motor možno ani nevyužijete. Po minutí energie sa z nich stanú naozaj úsporné autá s výkonným benzínovým motorom TSI s dojazdom vyše 1000 kilometrov. Prečítajte si náš test modelu Volkswagen Passat Variant GTE.

Takže za koľko?

Ak sčítame e-Bonus a štátny príspevok, dostanú sa ceny našich elektromobilov a plug-in hybridov na zaujímavú úroveň. Ak by ste si chceli zaobstarať elektromobil na čisto mestskú prevádzku, najvhodnejší kandidát je malý e-up!. Reálne zvládne 100 kilometrov aj pri využívaní komfortných spotrebičov. Väčšina ľudí pritom denne nenajazdí viac, než 80 kilometrov. Volkswagen e-up! je teraz dostupný už od 18 180 Eur. Väčší a praktickejší e-Golf ponúka podstatne vyšší dojazd (reálne okolo 200 - 250 km v závislosti od podmienok). Už v základnej cene ponúka LED svetlá, veľkú navigáciu s ovládaním gestami, adaptívny tempomat... A jeho výkon 100 kW je pocitovo oveľa vyšší, než na papieri. Môžete ho mať už za 29 800 Eur. Volkswagen Golf GTE s kombinovaným výkonom 150 kW/204 koní dostanete už za 32 770 Eur a Passat GTE s výkonom 160 kW/218 koní môže byť váš už za 34 840 Eur. Ak k nemu potrebujete ešte väčší batožinový priestor, siahnite po verzii Passat Variant GTE za 36 420 Eur.

Nezabudnime na budúcnosť

O tom, že elektromobilita ide vpred, hovorí aj kompletná rodina modelov I.D. od Volkswagenu. Majú autonómne schopnosti, sú plne elektrické a prinášajú nie tak vzdialenú víziu toho, čo nás čaká. Modely Volkswagen I.D., ikonický Volkswagen I.D. BUZZ, praktický Volkswagen I.D. CROZZ, plne autonómny Volkswagen I.D. VIZZION či BUDD-e nevznikli len tak pre nič za nič. Dokazuje to aj Volkswagen I.D. R Pikes Peak, ktorým chceme zdolať legendárne preteky do vrchu Pikes Peak hillclimb už tento rok! Tak ako, nastúpite s nami na elektrizujúcu cestu už teraz?

Volkswagen Showcar I.D.
Volkswagen Showcar I.D. CROZZ
Volkswagen Showcar I.D. BUZZ und Volkswagen T1
Volkswagen I.D. VIZZION  1
Der I.D. R Pikes Peak
Volkswagen e-Golf test 051
VOLKSWAGEN electrified
vw-passat-variant-gte-051

Súvisiace články

Testy, Golf, Elektrické vozidlá

Test: Volkswagen e-Golf

Technológie, Elektrické vozidlá

Sledujte našu elektrickú cestu, čaká nás poriadna jazda!

Štúdie a koncepty

Elektromobil VW BUDD-e

Súvisiace články

Testy, Golf, Elektrické vozidlá

Test: Volkswagen e-Golf

Technológie, Elektrické vozidlá

Sledujte našu elektrickú cestu, čaká nás poriadna jazda!

Štúdie a koncepty

Elektromobil VW BUDD-e