Nový Volkswagen Touareg získal v crash-testoch Euro NCAP maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek. Potvrdzuje tak svoju pozíciu luxusného a bezpečného auta do každej situácie.

Asi sa to dalo čakať, ale pri každoročne sa sprísňujúcich podmienkach hodnotenia sa nič nedá považovať za isté. Fakt, že nový Volkswagen Touareg získal v nárazových skúškach nezávislej organizácie Euro NCAP najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek, nás teda potešil. Podľa slov expertov pritom Touareg exceloval aj v každom z čiastkových hodnotení. V ochrane dospelých pasažierov získal 89%, v ochrane detí skvelých 86%. Skúška zrážky z figurínou skončila s hodnotením 72%. Za množstvo a funkčnosť asistenčných a bezpečnostných systémov dostal Touareg až 81%-né hodnotenie.

Podotýkame, že nárazové skúšky Euro NCAP sa vykonávajú na autách so základnou výbavou. Čo výbava neovplyvní, sú deformačné zóny a tuhosť karosérie. Experti ocenili práve mimoriadne pevnú a bezpečnú karosériu nového Touaregu. Sami si môžete všimnúť, ako skvelo sa držala pri hádam najnáročnejšom – bočnom náraze.

Touareg crash test