30. apríl 2024 / 3 minúty ČÍTANIA

Úver, leasing alebo niečo úplne iné? Takto najlepšie zafinancujete váš nový Volkswagen

Pri výbere nového vozidla Volkswagen sa zákazníci môžu rozhodnúť medzi tromi hlavnými spôsobmi financovania: VOLKSWAGEN NEXT, VW Úver a VOLKSWAGEN Lease&Drive. Každý z týchto produktov ponúka špecifické výhody, ktoré môžu vyhovovať rôznym potrebám a preferenciám zákazníkov.

VOLKSWAGEN NEXT je moderný úverový produkt, ktorý zákazníkom umožňuje využívať vozidlo s atraktívnymi nízkymi mesačnými splátkami a flexibilitou na konci financovania. Zákazník si môže vybrať akontáciu od 10% do 40% ceny vozidla a dĺžku zmluvy od 36 do 60 mesiacov. Na konci zmluvy má zákazník tri možnosti: vymeniť vozidlo za nové, doplatiť zvyšnú sumu jednorazovo alebo si ju prefinancovať, alebo vozidlo vrátiť bez ďalších poplatkov.

VW Úver je klasický úverový produkt, ktorý ponúka výhodný úrok a možnosť zahrnutia poistenia priamo v splátkach. Akontácia sa pohybuje od 20% do 60% a zmluvné obdobie môže byť nastavené na 36 až 60 mesiacov. Tento produkt je vhodný pre zákazníkov, ktorí preferujú tradičný spôsob financovania s jasnými a pevnými podmienkami.

VOLKSWAGEN Lease&Drive je operatívny leasing, ktorý poskytuje možnosť využívať nové vozidlo bez starostí o jeho následný predaj alebo hodnotu na konci zmluvy. Zákazníci platia mesačné splátky založené na predom dohodnutom počte kilometrov a dobe používania vozidla. Na konci leasingu môžu zákazníci vozidlo buď odkúpiť za predom stanovenú cenu, alebo ho vrátiť a vybrať si nové. Na začiatku nemusíte investovať väčšiu sumu v podobe akontácie. Úspory tak môžete využiť efektívnejšie. Mesačná splátka je počas celého zmluvného obdobia rovnaká, preto bude plánovanie nákladov pre Vás hračka a neprekvapia Vás žiadne neočakávané výdaje. Pokrýva Vám napríklad registračný poplatok, poistenie, servisné prehliadky, ak ste podnikateľ alebo živnostník tak aj cestnú daň a ak budete chcieť tak aj výmenu a uskladnenie pneumatík.

Každý z týchto produktov je navrhnutý tak, aby vyhovoval rôznym životným štýlom a finančným situáciám zákazníkov. VOLKSWAGEN NEXT je ideálny pre tých, ktorí hľadajú flexibilitu a nízke mesačné splátky. VW Úver predstavuje tradičné financovanie s pevnými splátkami. VOLKSWAGEN Lease&Drive je zase výbornou voľbou pre tých, ktorí nechcú riešiť hodnotu vozidla na konci financovania a uprednostňujú pravidelnú výmenu za nové modely.

Volkswagen tak ponúka komplexné riešenia financovania s ambíciou uspokojiť potreby širokej skupiny zákazníkov. Stačí sa rozhodnúť, či je vašim cieľom užívať si najnovšie modely bez dlhodobých záväzkov, alebo preferujete vlastníctvo vozidla po celú dobu jeho používania. Výber správneho financovania je kľúčovým rozhodnutím s dlhodobým vplyvom na osobné financie, a preto je dôležité zvážiť všetky dostupné možnosti a zvoliť si produkt, ktorý najlepšie vyhovuje individuálnym potrebám.