Video, Lifestyle, Polo / 11. október 2022 / 1 minúta ČÍTANIA

Lietajúce Polo WRC: Tak toto musíte vidieť! VIDEO

Volkswagen Polo WRC síce už nie je v službe, ale vidieť ho v akcii sa oplatí. Pozrite si parádny zostrih tých najlepších momentov. Miestami budete lapať po dychu!

Polo WRC je jedno z najúspešnejších áut svojho druhu. Od momentu, kedy jeho kolesá vyrazili na prvú ostrú rýchlostnú skúšku, bolo jasné, že oddeleniu Volkswagen Motorsport sa podarilo postaviť výnimočné auto. A veru, výhry na seba nenechali dlho čakať. Hneď na debutovej rely Monte Carlo sa Polo WRC pilotované Sébastienom Ogierom dostalo na druhú priečku!

Ako je to možné? Volkswagen ho skrátka vypustil až keď si bol istý, že má konkurencieschopné auto. Inžinieri radšej odložili plánovaný debut v roku 2012 na 2013 a oplatilo sa. V prvých ôsmich rely zvíťazilo Polo WRC hneď v šiestich.

Celkovo vyhralo Polo WRC až 43 z 53 rely, ktorých sa zúčastnilo. Sébastien Ogier v ňom vyhral 31 rely a zabezpečil si štyrikrát za sebou titul svetového šampióna, zatiaľ čo tím Volkswagen Motorsport si zabezpečil štyrikrát za sebou titul v šampionáte výrobcov.

Volkswagen Polo WRC ukončil svoje pôsobenie v roku 2016 po tom, čo sa Volkswagen stiahol zo šampionátu a ukončil v ňom svoje aktivity.

VW Polo WRC 009.jpg
VW Polo WRC 010.jpg
VW Polo WRC 011.jpg
VW Polo WRC 001.jpg
VW Polo WRC 002.jpg
VW Polo WRC 003.jpg
VW Polo WRC 004.jpg
VW Polo WRC 005.jpg
VW Polo WRC 006.jpg
VW Polo WRC 007.jpg
VW Polo WRC 008.jpg

Súvisiace články

Lifestyle, Štúdie a koncepty, Polo, Verzie GTI

Trochu iné GTI: VW Polo GTI R5

Video, Lifestyle

Volkswagen v motoršporte: WRC (+video)

Súvisiace články

Lifestyle, Štúdie a koncepty, Polo, Verzie GTI

Trochu iné GTI: VW Polo GTI R5

Video, Lifestyle

Volkswagen v motoršporte: WRC (+video)