Ambasádori, Lifestyle, ID / 9. október 2022 / 3 minúty ČÍTANIA

Novému ID.Buzz podľahol aj Obi-Wan Kenobi! Ako fanúšik áut vlastní množstvo legendárnych Volkswagenov

Herec Ewan McGregor, známy predovšetkým z Hviezdnych vojen ako legendárny Obi-Wan Kenobi, je v súkromnom živote veľký nadšenec motoriek a automobilov. Jeho vášeň a nadšenie pre automobily začalo už v rannom veku, pričom špeciálny vzťah má predovšetkým ku značke Volkswagen.

História Volkswagenov v rodine McGregorovcov sa začala písať už jeho detstve. Nie som si tak celkom istý, kedy som sa o autá a motorky vlastne začal zaujímať. Môj starý otec mal pri dome vlastnú garáž, kde schovával dve staré anglické autá a nejaké motorky. Vlastne ani neviem povedať, o aké značky išlo, pretože do garáže sme mali ako deti vstup zakázaný a nikdy som jeho kúsky nevidel. Dedo sa v garáži rád zdržiaval a myslím si, že som to po ňom tak trochu zdedil. Paradoxne, môj vlastný otec bol úplný opak a preferoval skôr nové autá, ktoré niekedy zamieňal už po dvoch rokoch,“ vysvetľuje Ewan. Ako dieťa si však spomína na to, že ich rodinným autom bol Volkswagen Chrobák. 

Mladosť si užíval na motorke, zbierať autá začal až neskôr. Pri pohľade na jeho minulosť je jasné, že mladého McGregora zaujímali predovšetkým rýchle autá, vrátane amerických „muscle cars“. Ďalšia etapa však prišla až po jeho presťahovaní sa do Spojených štátov, kde rozšíril svoju zberateľskú kolekciu. „Ja sa vlastne ani za zberateľa nepovažujem. Skutoční zberatelia skupujú autá, na ktorých dokážu zarobiť. To nie je môj prípad,“ vysvetľuje. Predať auto so ziskom sa mu, podľa jeho vlastných slov, podarilo len raz, keď posunul legendárny britský športiak niekomu inému len preto, aby si mohol zaobstarať Volkswagen Westfalia Camper z roku 1967, po ktorom dlhšie túžil. Sám priznáva, že to bol „na pohľad zvláštny obchod.“

Jazdiť na starých autách je vraj mimoriadne náročné. „Najstaršie auto, ktoré som kedy vlastnil, pochádzalo ešte z roku 1927. Nedávno som sa však presťahoval do domu na kopci a staré auto som tam jednoducho nevedel dostať, tak som sa ho musel zbaviť. Nemalo synchronizovanú prevodovku, kde keď sa vám nepodarí podradiť z tretieho na druhý stupeň okamžite, tak viete, že máte problém. Občas to bolo ponižujúce, neustále sa prehrievalo a mal som pocit, že tomu autu nerobím dobre,“ sentimentálne spomína Ewan na starosti, ktoré mal so skutočným veteránom.

Ewan McGregor sa označuje za veľkého fanúšika Volkswagenov, pričom ďalším autom v jeho garáži bude nový ID.Buzz. „Odmalička som bol fanúšik Volkswagenov. Moje prvé auto, ktoré som jazdil už v šestnástich rokoch, bol práve Volkswagen. A odvtedy sú stálou súčasťou mojej zbierky,“ ozrejmil svoj dlhodobý vzťah k značke. „Bol som si vedomý, že značka pripravovala nový Buzz už dlhšie. V našej Volkswagen komunite sme na také auto už dlho čakali a teraz konečne dorazilo. V poslednom období ma začali zaujímať aj elektrické modely, takže keď sa mi čoskoro podarí zaobstarať si ID.Buzz do vlastnej garáže, pravdepodobne nahradí nejaké hrdzavé kúsky, okolo ktorých sa mi len kopia problémy. Myslím si, že ID.Buzz má ten správny charakter, ktorý je v dnešnej dobe už nezvyčajný. Jednoducho vyvoláva úsmev na tvári, je to usmievavé auto.“

-PO-

Súvisiace články

Štúdie a koncepty, ID, Elektrické vozidlá

VW ID.5 GTX ako študentský showcar! Pozrite sa na Xcite!

ID.Buzz už smeruje do produkcie. Bude "Made in Germany"!

Volkswagen ID.BUZZ sa stal elektrickým autom roka podľa magazínu Top Gear

Súvisiace články

Štúdie a koncepty, ID, Elektrické vozidlá

VW ID.5 GTX ako študentský showcar! Pozrite sa na Xcite!

ID.Buzz už smeruje do produkcie. Bude "Made in Germany"!

Volkswagen ID.BUZZ sa stal elektrickým autom roka podľa magazínu Top Gear