Novinky, Golf / 12. november 2020 / 3 minúty ČÍTANIA

Toto je nový Volkswagen Golf Variant. Dostal niečo, čo doteraz nikdy!

Nový Golf Variant spája svoju výbornú praktickú stránku s emotívnejším dizajnom zadnej časti. Prvýkrát má v porovnaní so svojím krátkym súrodencom odlišný rázvor, čo sa prejavilo aj na priestorovej ponuke pre zadných pasažierov.

Klasický Golf sa nám na Slovensku tesne nestihol predstaviť, ale napriek začiatku koronakrízy sa dostal do predaja už v marci. Teraz prichádza na rad jeho praktickejšia kombi verzia Volkswagen Golf Variant. Tá prináša niekoľko noviniek.

Najzásadnejšou je predĺženie rázvoru oproti klasickému Golfu. Ten narástol o 50 mm. Model Variant tak už nie je iba o väčšom batožinovom priestore, ale viac miesta ponúkne aj posádke vzadu. Na nohy je až o 48 mm viac miesta, pritom sa nedá povedať, že by bol krátky Golf malý. Celková dĺžka auta sa zväčšila až o 349 mm a nový Variant je až o 66 mm dlhší než predchádzajúca generácia.

Najviac z tejto transformácie ťaží batožinový priestor. Ten má objem až 611 litrov! Ak sklopíte sedadlá, naložíte ho až po strechu a využijete integrovanú ochrannú oddeľovaciu sieť na batožinu, zmestí sa sem až 1 642 litrov batožiny! Mimochodom, dlhší rázvor má aj svoj estetický význam. Golf Variant má vďaka nemu krajšie proporcie.

Čo nás však najviac teší, je dizajn novinky. Ten je vďaka predĺženému rázvoru vyváženejší a proporčnejší. Ešte viac mu však prospela krásne skosená zadná časť. Tá dodáva Golfu Variant elegantný, športový profil. Dajte na takýto Golf R-Line paket a budú sa za ním vykrúcať mnohé krky.

Samozrejme, Volkswagen Golf Variant má všetky technologické vymoženosti klasického Golfu. To znamená, že aj v ňom nájdete nový interiér, ktorého koncepcia je založená najmä na dotykovom ovládaní. Rozsiahla bezpečnostná výbava zahŕňa rôzne asistenčné systémy: inteligentný adaptívny tempomat a systém poloautonómnej jazdy Travel Assist, Front Assist s rozpoznávaním chodcov či dokonca asistenčný systém, ktorý zabráni zrážke s protiidúcim vozidlom pri odbočovaní doľava. Nechýba ani systém Car2X, vďaka ktorému dokáže Golf komunikovať s inými autami alebo cestnou infraštruktúrou. Inžinieri mysleli aj na vodiča a maximálne uľahčenie jeho práce.

Preto sa môže v noci spoľahnúť na inteligentné Matrix LED svetlomety, ktoré mu pri nočnej jazde poskytnú vyššie sebavedomie vďaka vynikajúcej svietivosti za každých okolností bez toho, aby oslňoval okolitú premávku. A aby jeho neoslňovali odrazy vlastných svetiel od dopravného značenia, Golf dokáže takéto značenie identifikovať a stlmiť príslušné diódy.

Na pohon Volkswagenu Golf Variant slúžia úsporné a mimoriadne čisté motory. K dispozícii sú aj mild-hybridné jednotky eTSI, ktoré sa spájajú výlučne so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Nový dvojlitrový vznetový motor 2.0 TDI Evo je mimoriadne úsporný, pričom o čistotu a nezávadnosť jeho spalín sa zasluhuje aj systém dvojitého dávkovania AdBlue.

Golf Variant si môžete kúpiť aj v dobrodružnej verzii Alltrack. Tá sa vyznačuje vyšším podvozkom, robustnejším dizajnom a najmä pohonom všetkých štyroch kolies 4Motion Active Control so špeciálnymi režimami pre jazdu v teréne. Golf Variant Alltrack je aj zdatný ťahúň – utiahne príves s hmotnosťou až 2 000 kg. Interiér zdobia špecifické prvky a typy čalúnenia, tak ako doteraz.

Čo hovoríte na nový Golf Variant? Siahli by ste rovno po verzii Alltrack? Cena modelu Golf Variant sa začína na 17 990 eur.

Volkswagen Golf Variant 006.jpg
Volkswagen Golf Variant 016.jpg
Volkswagen Golf Variant 015.jpg
Volkswagen Golf Variant 014.jpg
Volkswagen Golf Variant 013.jpg
Volkswagen Golf Variant 012.jpg
Volkswagen Golf Variant 011.jpg
Volkswagen Golf Variant 010.jpg
Volkswagen Golf Variant 009.jpg
Volkswagen Golf Variant 008.jpg
Volkswagen Golf Variant 007.jpg
Volkswagen Golf Alltrack 001.jpg
Volkswagen Golf Variant 005.jpg
Volkswagen Golf Variant 004.jpg
Volkswagen Golf Variant 003.jpg
Volkswagen Golf Variant 002.jpg
Volkswagen Golf Variant 001.jpg
Volkswagen Golf Alltrack 005.jpg
Volkswagen Golf Alltrack 004.jpg
Volkswagen Golf Alltrack 003.jpg
Volkswagen Golf Alltrack 002.jpg