Štúdie a koncepty, Beetle / 11. apríl 2015 / 2 minúty ČÍTANIA

Volkswagen Beetle štyrikrát inak

Volkswagen pripravil pre autošou v New Yorku niekoľko veľmi milých prekvapení. Obyčajne nad chrobákmi ohŕňame nosom, striekame na ne insekticídy a snažíme sa ich zbaviť, ale nie ak majú na zaoblenej kapote písmená VW v krúžku!

Z New Yorku na nás útočia štyri nové, neskutočne štýlové koncepty Volkwagen Beetle, pričom každé sa sa exkluzivitu a imidž pozerajú trochu inak. Vybrať si musí každý. Kto si nevyberie, ten môže siahnuť aj po Golfe Alltrack, ktorý tu mal svetovú premiéru, poprípade mu odpustíme aj ktorékoľvek iné auto z dielní Wolfsburgu :).

Volkswagen Beetle Denim

Volkswagen Beetle Cabriolet Denim má úžasné, nádherné, neprekonateľné retro disky, ale najmä kovovo modrú farbu karosérie Stonewashed Blue Metallic, s ktorou kontrastuje tmavomodrá farba strechy, pripomínajúca džíny. Práve riflová téma bola pri tomto koncepte zámerom a myslíme si, že to tento koncept dáva decentne, ale zároveň hravo najavo.

Volkswagen Beetle Wave

Žiarivo oranžový Volkswagen Beetle Wave je zas odkazom typickej plážovej americkej kultúry. Zvonku pripomína zapadajúce slnko nad morom, zvnútra zas 50te a 60te roky. Stačí pohľadom zablúdiť na "retro" textilné vzory a prístrojovú dosku obsahujúcu ozajstné drevo.

Volkswagen Beetle Pink Edition

Nebol by to Volkswagen, keby nemyslel aj na nežnejšie (či možno odvážnejšie?) zmýšľajúcich ľudí. Pre nich je tu Volkswagen Beetle Pink Edition, ktorý je – tipujete správne – RUŽOVÝ! Ružové doplnky (pánske aj dámske) majú vo svojom portfóliu všetky najluxusnejšie značky Manhattanu, tak prečo by takým doplnkom nemohlo byť aj auto? Ružovú metalízu tohto chrobáka dopĺňa elegantný interiér s lesklými čiernymi doplnkami a chrómovými či hliníkovými zvýrazneniami.

Volkswagen Beetle R-Line Concept

Na záver niečo korenisté: Volkswagen Beetle R-Line Concept s motorom 2,0 TSI o výkone 220 koní! Toto žihadlo je pre dramatickejší look doplnené o exkluzívne športové nárazníky, lakované čierne doplnky (difúzor, bočné prahy, lemy blatníkov a spojlera, lišty nárazníkov) a škrupinové športové sedadlá, ktoré pevne obopnú telo v zákrutách, ktoré tento chrobák miluje! V interiéri pribudla aj špeciálna koža a karbón. Za lak bola zvolená biela perleť Onyx White Pearl Effect.

Čo hovoríte? Ktorý zo štyroch konceptov by ste si vedeli predstaviť v garáži? Alebo ešte lepšie – vystavený pred vašim domom?

Súvisiace články

Lifestyle, Beetle

VW Beetle Dune: Leto je späť!

Lifestyle, Beetle

VW Beetle Dune: Leto je späť!

Eventy, Beetle

Travemünde sa hemžilo Chrobákmi! …A prišiel aj Robbie Williams! (skoro)

Súvisiace články

Lifestyle, Beetle

VW Beetle Dune: Leto je späť!

Lifestyle, Beetle

VW Beetle Dune: Leto je späť!

Eventy, Beetle

Travemünde sa hemžilo Chrobákmi! …A prišiel aj Robbie Williams! (skoro)