Chalani zo športovej divízie Volkswagenu majú zjavne darčeky na Vianoce už nakúpené, pretože mali čas sa z čistej nudy opäť vybrať na Nürburgring, trochu si zajazdiť na najrýchlejšej sériovej prednokolke, ktorú sami vyvinuli.

Veru, nie je to tak dávno, čo Volkswagen Golf GTI Clubsport S pokoril rekord na najťažšej trati sveta, keď sa tam stal najrýchlejším cestným autom s pohonom prednej nápravy. Čo čert nechcel, Clubsport S si s chladnými podmienkami rozumel ešte lepšie a tak bol výsledkom zimného bláznenia ešte lepší čas, a to rovno o dve sekundy! Z pôvodného času 7:49,21 sa stal 7:47,19 a Clubsport S teda prekonal svoj vlastný rekord. Aby sme tento čas dali do kontextu, tak také BMW M2 s podstatne vyšším výkonom a pohonom zadných kolies zvládne Nürburgring za približne 7 minút, 58 sekúnd.

Treba dodať, že chalani nezvýšili tempo na trati aby podporili predaje GTI Clubsport S. Všetkých 400 kusov tejto limitovanej edície je už totiž dávno vypredaných 🙁 , takže nový si kúpiť nemôžete. Nevadí. Aspoň tých pár šťastných majiteľov vie, ako ďaleko až ležia jeho skutočné schopnosti.

A tu je návod, krok po kroku, ako tento rekord dosiahnuť 😉 :

Komentáre