Novinky, ID, Elektrické vozidlá / 4. december 2022 / 3 minúty ČÍTANIA

Volkswagen ID.3 vypočul želania zákazníkov! Takto bude vyzerať facelift

Už na jar odhalí Volkswagen vynovenú podobu obľúbeného elektromobilu ID.3. Tu sú jeho vizualizácie a informácie, na čo sa môžeme tešiť.

V článku sa dočítate:

  • Kvalita sa posúva na ďalšiu úroveň: Volkswagen počúvol svojich zákazníkov a zapracoval mnohé z ich pripomienok
  • Zameranie na udržateľnosť: uhlíkovo neutrálne dodanie vozidla, interiér vozidla neobsahuje žiadne materiály živočíšneho pôvodu
  • Volkswagen rozširuje výrobnú sieť: od roku 2023 sa k továrňam vo Zwickau a Drážďanoch pre veľký záujem pridá aj hlavný závod vo Wolfsburgu, ktorý pomôže s produkciou ID.3

Vynovený Volkswagen ID.3 sa verejnosti naplno odhalí už na jar roku 2023. Doteraz sa z tohto modelu postaveného na modulárnej elektrickej platforme MEB predalo viac ako pol milióna kusov. Pre veľký záujem zvýši Volkswagen výrobné kapacity a ID.3 sa bude teraz vyrábať v až troch závodoch. K fabrikám vo Zwickau a Drážďanoch pribudne aj materská továreň vo Wolfsburgu.

Nový VW ID.3 má byť záväzkom ku kvalite, dizajnu a udržateľnosti. Bude vyzerať vyspelejšie a v interiéri budú kvalitnejšie, hodnotnejšie pôsobiace materiály. Inžinieri a dizajnéri si pri návrhu kabíny zobrali k srdcu celý rad pripomienok, ktoré priebežne zbierali od aktuálnych zákazníkov. Cieľom je totiž vždy v prvom rade uspokojiť požiadavky zákazníkov.

Nabitý softvérom

Faceliftovaný Volkswagen ID.3 príde na trh s najnovšou verziou softvéru. Ten prinesie vyšší výkon, rýchlejšie reakcie a samozrejmosťou je aj možnosť bezdrôtových aktualizácií. Štandardom sa stane väčší displej, tentokrát s uhlopriečkou až 12 palcov, ďalej vyberateľné falošné dno batožinového priestoru a aj stredová konzola s dvoma držiakmi na poháre.

Funkcie ako Plug & Charge či inteligentný plánovač ciest pre elektromobily majú zas za cieľ maximálne zjednodušiť život s elektromobilom. Plug & Charge odstraňuje požiadavku autentifikovať sa pri nabíjaní nabíjacou kartou. Vozidlo jednoducho pripojíte k nabíjacej stanici a o autentifikáciu sa postará samotné auto. O inteligentnom plánovači ciest (Smart e-route planner) sa viac dočítate v tomto článku. ID.3 dostane aj najnovšie verzie bezpečnostných a asistenčných systémov – napríklad Travel Assist využívajúci aj húfovú inteligenciu.

Prekvapenie!

Z obrázkov je zrejmé, že interiér ozaj pôsobí menej plastovo, palubná doska je prešívaná. Taktiež je viac členitá, čo vytvára príležitosť pre umiestnenie nepriameho ambientného osvetlenia.

Druhou zaujímavosťou je hlavný displej s dotykovými plochami pod ním. Z nákresov to vyzerá, že dotykové plochy budú podsvietené, čím sa adresuje doteraz najväčšia kritika na tento systém, a to fakt, že v noci sa dotykové plochy nedali nahmatať, lebo ich nebolo vidieť.

A ešte prekvapenie na záver: výroba vynoveného ID.3 sa už začala. Pre veľký backlog v objednávkach dostanú zákazníci, ktorí si v nedávnej minulosti objednali novú ID.3, rovno jej vylepšenú verziu, aj keď v konfigurátore ešte nie je. Výbava sa môže líšiť od tej, ktorú si objednali, avšak vždy iba v prospech zákazníka.

FACELIFT VW ID.3 001.jpg
FACELIFT VW ID.3 002.jpg
FACELIFT VW ID.3 003.jpg
FACELIFT VW ID.3 004.jpg
FACELIFT VW ID.3 005.jpg
FACELIFT VW ID.3 006.jpg
FACELIFT VW ID.3 007.jpg

Súvisiace články

Novinky, Technológie, ID

Nové funkcie pre váš Volkswagen... Zadarmo!

Novinky, ID

Päť hviezdičiek s batériami: VW ID.3 v nárazových testoch Euro NCAP

Testy, ID

Exkluzívna prvá jazda: Volkswagen ID.3 1ST

Súvisiace články

Novinky, Technológie, ID

Nové funkcie pre váš Volkswagen... Zadarmo!

Novinky, ID

Päť hviezdičiek s batériami: VW ID.3 v nárazových testoch Euro NCAP

Testy, ID

Exkluzívna prvá jazda: Volkswagen ID.3 1ST