Tiguan / 3. január 2017 / 2 minúty ČÍTANIA

Volkswagen Tiguan: najbezpečnejší v triede podľa Euro NCAP!

Podľa výsledkov crashtestov nezávislej spoločnosti Euro NCAP je nový Volkswagen Tiguan najbezpečnejší "malý off-road" vo svojej triede!

Napriek neustále sa sprísňujúcim pravidlám hodnotenia nárazových testov sa Volkswagenu Tiguan podarilo získať maximálny počet päť hviezdičiek. Hviezdičky však nie sú všetko. Najlepšie nám o bezpečnosti auta napovedia čiastkové hodnotenia, ako proaktívna ochrana posádky, ochrana chodcov, asistenčné systémy vodiča a podobne. A práve v týchto oblastiach Tiguan exceloval. V predných aj bočných nárazoch obstál Tiguan vynikajúco, pričom vďaka systému upevnenia detskej sedačky ISOFIX a uchytenia Top Tether, a vďaka predpínačom bezpečnostných pásov na predných aj zadných sedadlách boli všetci pasažieri v aute nadpriemerne chránení - vrátane detí v detských sedačkách. Pevná karoséria a vynikajúco navrhnuté deformačné zóny tvoria výbornú ochrannú klietku pre celú posádku.

Tiguan zahviezdil a v oblasti ochrany chodcov. Jeho predná časť je navrhnutá tak, aby bolo pri prípadnej zrážke s chodcom minimalizované riziko jeho poranenia o nejakú ostrú hranu alebo tvrdú časť karosérie. V Euro NCAP ocenili aj aktívnu kapotu, ktorá zmierňuje možné zranenia hlavy pri zrážke.

Vo veľmi dobrom svetle sa ukázali najmä aktívne bezpečnostné systémy ako Front Assist s funkciou núdzového brzdenia v meste. Takmer vždy sa im podarilo zabrániť zrážke či už s autom, alebo s chodcom.

Spomedzi 22 testovaných automobilov za rok 2016 sa tak Volkswagen Tiguan dostal na absolútny vrchol vo svojej triede, čo sa týka bezpečnosti. Tu si môžete pozrieť presné skóre v každej hodnotenej disciplíne:

tiguan-euroncap

Pre ešte podrobnejšie výsledky navštívte stránku Euro NCAP.

Pre zaujímavosť si pozrite aj video, aby ste videli, akými testami muselo niekoľko modelov Volkswagen Tiguan prejsť v rámci testovania. Plynie z neho aj jedno poučenie: vždy si zapínajte bezpečnostné pásy! :)

Súvisiace články

Štúdie a koncepty, Tiguan

5 + 2 = Tiguan Allspace!

Novinky, Tiguan

Exkluzívny test: Volkswagen Tiguan 2,0 TSI 4Motion

Testy, Touareg

Test: Volkswagen Tiguan s paketom R-Line

Súvisiace články

Štúdie a koncepty, Tiguan

5 + 2 = Tiguan Allspace!

Novinky, Tiguan

Exkluzívny test: Volkswagen Tiguan 2,0 TSI 4Motion

Testy, Touareg

Test: Volkswagen Tiguan s paketom R-Line