Novinky, Golf / 17. február 2024 / 4 minúty ČÍTANIA

Oslávte 50. narodeniny Volkswagenu Golf so špeciálnou edíciou!

Golf oslavuje svoje 50. narodeniny. S viac ako 37 miliónmi predanými kusmi sa môže zaradiť k najpopulárnejším automobilom na svete. Práve v čase narodenín Volkswagen spúšťa predpredaj modernizovanej verzie so špeciálnou edíciou: Golf Edition 50.

Nový dizajn prednej časti a svetiel. Modifikované verzie Golfu a Golfu Variant spoznáte podľa upravenej prednej časti. Novo navrhnuté LED svetlomety sú teraz vizuálne ešte výraznejšie. Matrixové svetlomety IQ.LIGHT LED vo svojej vrcholnej podobe ponúkajú vysokovýkonnú diaľkovú funkciu s ešte lepším dosvitom. Prvýkrát je podsvietené aj logo Volkswagen v maske chladiča. Nový dizajn dostali aj 3D LED zoskupenia zadných svetiel IQ.LIGHT v oboch karosárskych verziách.

Nový informačno-zábavný systém s ChatGPT. Interiér je vybavený úplne novou generáciou infotainment systému s ešte rýchlejším procesorom, voľne stojacim dotykovým displejom (uhlopriečka: 32,2 cm/12,9 palca) a intuitívnou štruktúrou menu. Okrem toho sú odteraz podsvietené aj dotykové posuvníky (slider) na ovládanie teploty a hlasitosti. Prístrojový štít (Digital Cockpit Pro) bude rovnako súčasťou štandardnej výbavy. Zmenami prešiel aj multifunkčný volant s ľahko ovládateľnými tlačidlami a hlasovým asistentom IDA. IDA umožňuje používať prirodzený jazyk nielen na ovládanie funkcií, ako je klimatizácia, telefón alebo navigačný systém, ale aj na prístup k online informáciám prakticky na akúkoľvek tému. Ide o výsledok integrácie systému umelej inteligencie (AI), vďaka čomu môžete autu klásť prakticky akékoľvek otázky. 

Na začiatku bude k dispozícii päť variantov výbavy a štyri varianty pohonu. V predpredajnej fáze sa Golf a Golf Variant začnú predávať v základnej verzii (Golf), na ňu nadväzujúcej špecifikácii Life a vrcholnej verzii Style. Klasický päťdverový Golf sa bude ponúkať aj ako limitovaný model Edition 50. K dispozícii budú hneď štyri varianty pohonu: dva benzínové motory s manuálnou prevodovkou a turbodúchadlom (TSI) s výkonom 85 kW (115 k) a 110 kW (150 k) a dva 48 V mild hybridné benzínové motory s turbodúchadlom (eTSI) so 7-stupňovou prevodovkou (DSG), ktoré majú tiež výkon 85 kW (115 k) a 110 kW (150 k). Systém 48 V využíva rekuperáciu brzdnej energie na uskladnenie elektrickej energie, ktorá sa využíva pre pohonný systém. Pri rozjazde tento dodatočný výkon citeľne zvyšuje výkon. Účinná 48 V technológia a dočasné vypnutie motora 1,5 TSI evo2 zároveň umožňujú veľmi nízku spotrebu. Všetky štyri pohonné systémy sú najmodernejšie štvorvalcové motory s turbodúchadlom VTG (variabilná geometria turbíny) a aktívnym riadením valcov (ACTplus). Ďalšie deriváty a pohonné systémy budú čoskoro nasledovať.

Golf Edition 50. Polstoročie modelu Golf - ako poctu miliónom predaných kusov pripravil Volkswagen pri príležitosti narodenín najpredávanejšieho modelu na svete atraktívnu edíciu modelu Golf Edition 50. Základ je odvodený od verzie Style, ktorú vylepšili atraktívnymi doplnkami. Exteriér zahŕňa 18-palcové disky z ľahkých zliatin "Leeds", tónované zadné okná, podsvietenú horizontálnu lištu masky chladiča, podsvietené logo Volkswagen, ako aj 3D nápis "50" na stĺpikoch B. V interiéri exkluzivitu tohto modelu podčiarkujú detaily, ako sú logá Edition 50 na lištách predných prahov a spodnom obložení volantu, kryty pedálov z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a čierne čalúnenie stropu. Okrem toho je súčasťou rozšírenej výbavy nový infotainment systém "Discover" s navigačnou funkciou, systém bezkľúčového štartovania a zamykania Keyless Access, hlasový asistent IDA, voľba jazdného profilu a alarm proti krádeži. Špeciálna edícia modelu bude k dispozícii s rôznymi verziami pohonu. Tie sa začínajú s 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a manuálnou prevodovkou. K dispozícii bude aj voliteľný balík Plus s panoramatickým strešným oknom, IQ. LIGHT Matrix LED svetlomety a head-up displej.

Súvisiace články

Prvé zábery nového Golfu R na ľadovom okruhu!

Lifestyle, Golf

Zrod legendy! Príbeh ôsmich generácií Volkwagenu Golf

Novinky, Golf

Svetová premiéra: Volkswagen Golf facelift už iba so štvorvalcami!

Súvisiace články

Prvé zábery nového Golfu R na ľadovom okruhu!

Lifestyle, Golf

Zrod legendy! Príbeh ôsmich generácií Volkwagenu Golf

Novinky, Golf

Svetová premiéra: Volkswagen Golf facelift už iba so štvorvalcami!