Autosalón vo Frankfurte je jednou z najvýznamnejších automobilových udalostí na svete. Pre Volkswagen o to viac, keďže Nemecko je rodnou krajinou značky.

Heslom aktuálneho ročníka je pritom „Future now“, ktoré stelesňuje myšlienky dnešnej doby s ohľadom na budúcnosť automobilizmu. Patria sem najmä nové technológie, digitalizácia, elektrifikácia a inteligencia automobilov, umožňujúca autonómnu jazdu. Hlavná téma je tak komfort, bezpečnosť a technológie, s čím sa aj naše automobily plne stotožňujú. My sme samozrejme na autosalóne nemohli chýbať a prinášame vám informácie a fotografie priamo z miesta činu!

Okrem mnohých noviniek priniesol Volkswagen na autosalón aj jednu lekciu z dejepisu automobilizmu: legendárne prvé vydanie modelu Volkswagen Golf GTI z roku 1976. Okrem tohto starčeka, ktorý založil triedu hot-hatch a prvý krát spojil pojmy „športový“ a „každodenne využiteľný“, môžete na stánku vidieť aj ďalšie modely našej značky. Na našom stánku nájdete takmer všetky modely všetkých tried – od ekologických, cez úžitkové až po športové.

Veľkou udalosťou bolo prvé verejné predstavenie modelu VW T-Roc, štýlového crossoveru do mestského aj outdoorového prostredia. To samozrejme nebolo všetko. Na dokonalý zážitkový výlet vás pohodlne odvezie model Volkswagen California XXL. Ten stojí na platforme modelu Crafter, čo znamená, že budete mať k dispozícii more priestoru pre rodinu alebo priateľov. Okrem toho prišiel aj faceliftovaný Volkswagen Golf Sportsvan, ktorý bol inovovaný od kolies až po strechu. A ten, kto hľadá dospelé vozidlo v tele menšieho auta, môže siahnuť po absolútnej novinke – novom VW Polo. To dostalo unikátny dizajn a množstvo technológií známych z vyšších tried. Chýbať nesmeli ani chuťovky ano nový Volkswagen Golf GTI, Polo GTI, up! GTI a množstvo ďalších áut všetkých tried a farieb.

Show me your I.D.!

Na tohtoročnom Frankfurte je však ešte ďalšia, veľmi významná novinka – prepracované vydanie revolučného elektrického modelu I.D. CROZZ. Koncept dostal nový, čistejší dizajn všetkých častí karosérie. Predné a zadné partie získali kontúry, ktoré sa viac blížia budúcemu sériovému modelu, ktorý by mal prísť na trh do troch rokov. Jeho vášnivá červená metalíza určite rozbúcha srdcia mnohých návštevníkov. Ak teda budete na autosalóne, určite si I.D. CROZZ pozrite!

 

I.D. Crozz je okrem celoelektrickej architektúry definovaný aj širokou kapotou a čiernou strechou. Vďaka batériám nainštalovaným v podlahe vozidla je vnútri množstvo priestoru pre celú posádku aj batožinu. Aby sa Crozz na výslní náhodou necítil sám, spoločnosť mu robia aj modely Volkswagen I.D. BUZZ a Volkswagen I.D. Týmito konceptmi Volkswagen opäť dokazuje svoju technologickú vyspelosť a harmóniu so spomínaným hlavným heslom tohtoročného autosalónu – Future now.

A teraz si pozrite našu galériu!