25. január 2024 / 5 minút ČÍTANIA

Nie je to Volkswagen, kým...

Značka Volkswagen má vo svojom názve ľudí. A sú to práve ľudia a ich príbehy, ktorí robia naše autá tým, čím sú.

Autá, motory, technológie, farby, asistenčné systémy, výkon, jazdné vlastnosti... To sú veci, ktoré má každé auto na svete. Automobil je bez majiteľa iba kus plechu, nech už je akokoľvek pozoruhodne spracovaný a zdokonalený.

Značka Volkswagen je však aj o ľuďoch. Autá nadobudnú svoju dušu až s ich majiteľmi. Nie je to Volkswagen, kým v ňom nezažijete niečo, na čo nikdy nezabudnete. Možno ste sa vo Volkswagene zamilovali. Možno vám zachránil život. Možno ste vďaka nemu získali prácu alebo spoznali nového priateľa. A možno s ním žijete celý svoj život a viažu sa vám naňho vaše najvýznamnejšie spomienky.

Pripravili sme pre vás preto sériu videí o autách a ich majiteľoch. O spoločných príbehoch  ľudí  a strojov, ktoré sú výnimočné a pozoruhodné. Možno sa zasmejete, možno sa vám zarosia oči. Našli sme niekoľko zaujímavých majiteľov, ktorí majú so svojím automobilom značky Volkswagen nejaký výnimočný zážitok alebo vzťah. Nemusia to byť top influenceri, nemajú najviac followerov. Ale majú vášeň, majú zážitky a radi sa s nami o ne podelili.

Ukazujú, že auto sa stáva Volkswagenom až vtedy, keď s ním žijete svoj život. Prajeme príjemné pozeranie a čoskoro sa môžete tešiť na ďalšie videá!

A žili šťastne...

Milan bol váhavý. Váhal, že či sa ísť pozrieť na prvogeneračný Volkswagen Caddy alebo nie. S rozhodovaním mu pomohla jeho priateľka, ktorá sa stala neskôr manželkou. Príbeh sa skončil šťastne. Autíčko našlo svoj nový domov a zahralo si jednu z hlavných úloh na svadbe svojich majiteľov, po ktorej sníva nejedna limuzína. Stalo sa z neho svadobné auto. Pozrite si príbeh Milana Čajníka a jeho Volkswagen Caddy MK1 s absolútne unikátnymi prvkami.

Druhý život pre klasikov

Ako to už býva, každý osudový príbeh zahŕňajúci auto začal jedným pohľadom. Či už sa zamilujete do auta prostredníctvom filmu alebo ho zbadáte v detstve na ulici počas prechádzky s rodičmi, prípady sa jednoducho rôznia. Pointa je však stále rovnaká a dôkazom toho je aj náš ďalší protagonista. Martin Židuljak stretával v Žiline Volkswagen T2, ktorý si neskôr po rokoch kúpil. Toto auto ho priviedlo až k dnešnému podnikaniu a jeho dvor je plný pokladov z histórie. Dosť bolo rečí, odovzdávame slovo Martinovi.

Stará láska nehrdzavie

Gabo datuje prvé stretnutie so svojim autom do Nových Zámkov hlbokých 70-tych rokov. Za socializmu vás na rozdiel od dneška na cestách len tak niečo nešokovalo. A obvzlášť na Slovensku, kam sa mnohé luxusné a zaujímavé vozidlá z obdobia socializmu dostávali len zriedka. Jedného dňa sa však z premávky spomedzi Trabantov a Wartburgov vynoril Volkswagen Chrobák. Slovákovi danej doby menej známy, no o to zaujímavejší úkaz. Gabovi však Chrobák behal po rozume a jedného dňa si ho našiel. Viac vám už povie šťastný majiteľ, ktorému robí Chrobák radosť dodnes.

Aj elektrina povláči!

Oliver je milovníkom rýchlych strojov a v garáži má aj pravú americkú V8 pod kapotou nízkeho športiaka. Zrýchľuje rád, je v tom dokonca aj oficiálny päťnásobný slovenský majster. Benzín mu vonia, avšak už od roku 2010 ho fascinovala elektromobilita. V roku 2015 spravil odvážny krok a kúpil si svoj prvý elektromobil, kde si užíval pre zmenu tichú, pohodlnú jazdu bez vibrácií. Oslovila ho natoľko, že v tradícii pokračoval. Volkswagen ID.4 je jeho tretí elektromobil, pričom prešiel veľmi náročným výberovým sitom. Oliver je s ním mimoriadne spokojný a ak náhodou niekto na semaforoch prebudí jeho šprintérske chúťky, Volkswagen ID.4 nesklame a okamžitým výkonom prekvapí nejedného vyzývateľa!

?si=KXbR2-2i-qRgPC-y

Mladá duša v starom aute

Tibora napriek mladému veku oslovovali staršie autá. Zahľadel sa do druhej generácie VW Golf, avšak osud to zariadil tak, že nakoniec v jeho rukách skončila prvá generácia pred faceliftom. Ukázalo sa, že tie ruky sú veľmi pozorné a starostlivé. Golfíkovi začali vdychovať nový život. Čo bolo pokazené, Tibor opravil a pár vecí aj vylepšil a prispôsobil svojmu vkusu. Malý 1,1-litrový motor, štvorstupňová prevodovka ani absencia posilňovača neznamenajú, že si Tibor svoje autíčko neužíva. Dokonca mu dal aj skvelé meno. Červená farba a priateľský výraz v maske chladiča v tomto rozhodli rýchlo. Bude to Karkulka. Alebo Car-cool-ka? Viac sa dozviete priamo od majiteľa!

?si=MaGvtoUJGBjZb4yi

Konečne dosť miesta!

Filip má na autá vysoké nároky. Aj preto je už dlhšie verný značke Volkswagen. Avšak s rozrastajúcou sa rodinou a veľkým psom mu bol postupne malý aj Passat aj Tiguan. Tak sa rozhodol veľkolepo a zaobstaral si Multivan. A celá rodina súhlasí, že to bolo skvelé rozhodnutie. Konečne sa nemusia obmedzovať. Práve naopak: Multivan prináša celkom nové možnosti a otvára nové obzory. Romantické chvíle na rodinnej dovolenke zrazu súvisia aj s rodinným autom. Veď sledujte!