Dlho očakávaný zástupca triedy štvordverových kupé je tu! Nástupca modelu Volkswagen CC prišiel v exkluzívnej modernej podobe na autosalón v Ženeve. Každý detail nového modelu je prepracovaný s dôrazom na kvalitu a dizajn. „Štvordverové kupé“ ešte nikdy nemalo takúto podobu. Množstvo miesta a dizajn na rozdávanie – aj to je nový VW Arteon.

Volkswagen Arteon žiari na autosalóne v Ženeve

Línie kupé a miesto pre celú rodinu alebo kolegov. Elegantná karoséria, ktorá vyniká prekvapivými detailami. Zmysel pre pozornosť sa v modeli Arteon stretáva s moderným dizajnom a ladnými krivkami. Najnovší prírastok do veľkej rodiny Volkswagen sa môže pochváliť aj použitím najnovších asistenčných systémov, aby sa vodič a pasažieri cítili nielen komfortne, ale aj absolútne bezpečne.

Prémiový dizajn a veľkorysý priestor

Pútať pozornosť okoloidúcich budete nielen elegantnými dvojitými bezrámovými sklami, ktoré sú v ponuke pre čo najväčšie odhlučnenie interiéru. Exkluzívnu podobu tu majú všetky súčasti karosérie, vrátane kapoty. Dizajn sa zvýrazní ešte viac s balíkom optických doplnkov R-Line. Batožinový priestor očarí objemom až 563 l (najväčší v triede) a vo vnútri sa rozhodne nebudete tlačiť – to vďaka veľkorysému rázvoru až 2841 mm. Napriek nižšej streche, v novom VW Arteon budete mať dostatok miesta pre nohy aj hlavu.

Aké technologické novinky prináša VW Arteon?

Množstvo najnovších systémov si našlo svoje miesto aj v Arteon-e. Nové generácie systémov, Emergency Assist (pomáha pri nehodách) a adaptívneho tempomatu (ACC), sa postarajú o vaše bezpečie. Na cestu vám posvietia výhradne LED svetlá. Po prvýkrát natáčacie svetlá spolupracujú s kamerou a navigáciou. Vďaka tomu vám osvietia zákrutu ešte predtým, než natočíte kolesá.

Motory majú sily na rozdávanie

Ak vo vozidle milujete výkon, Volkswagen Arteon je pre vás ten pravý. Vyberať môžete zo šiestich motorov – troch benzínových a troch dieselových. Sila od 110 kW – 206 kW sa postará o poriadne zatlačenie do sedačky. Možnosť pohonu všetkých štyroch kolies a najnovšia generácia dvojspojkovej prevodovky DSG – to je v Arteon-e samozrejmosť.

Ste pripravení na testovaciu jazdu? 🙂 Sledujte naše Instagram Stories pre kompletný prehľad zo Ženevy.