Ženevský autosalón sa pomaly blíži a Volkswagen odhaľuje prvé lákadlo, ktoré sa tam bude vynímať na jeho stánku. Prekvapivo je to elektrická buggy. ID. Buggy.

Piesočná buggy reprezentuje slobodu, radosť a vietor vo vlasoch. Spájajú sa s ňou mená ako Elvis Presley, Steve McQueen či James Bond (jedna z týchto postáv môže byť vymyslená).

Vznikla v roku 1964, keď ju Američan Bruce Meyers zostrojil ako ľahkú a jednoduchú alternatívu k terénnym jeepom na brázdenie kalifornských piesočných dún. Vyrobil ju ručne zo skráteného šasi Volkswagenu Beetle.

Nepoužil strechu, ani dvere. Tak vznikla buggyna  Meyers Manx, ktorá sa osvedčila aj v pretekoch „Baja California“. Tam sa Meyersovi podarilo pokoriť rekord na trase Tijuana – La Paz.

Takto si buggy získala popularitu a v 70-tych rokoch ste ju mohli vidieť na plážach amerických pobreží. Do 80-tych rokov sa vyrobilo vyše 250 000 individuálnych vozidiel založených na modeli Beetle.

VW ID. Buggy

Teraz sa buggy vracia späť a sľubuje vzrušujúcu jazdu v spojení so živlami a okolitým svetom. Bude to o to jednoduchšie, keďže teraz vás nebude rušiť zvuk motora. Na marcovom autosalóne v Ženeve totiž Volkswagen predstaví koncept ID. Buggy, ktorý bude poháňať elektrina. Bude stáť na elektrickej platforme MEB, ktorá, podobne ako kedysi Beetle, umožňuje malo aj veľkosériovú individualizáciu. A presne o tom buggy je.

Koncept bude poslanie buggy spĺňať do bodky. Nebude mať strechu, ani konvenčné dvere. Klaus Bischoff, šéfdizajnér značky Volkswagen, je z najnovšieho výtvoru nadšený: „Buggy je viac ako auto. Je to automobilový pocit zo života. To reprezentuje aj nová E-Buggy, ktorá ukazuje, ako vyzerá moderná interpretácia takéhoto klasického vozidla a predovšetkým aká emocionálna môže byť elektromobilita.“

My sme veľmi zvedaví na reálnu podobu konceptu ID. Buggy a zo Ženevy vám prinesieme fotografie aj dojmy zo stretnutia zoči-voči.