Myslíte si, že viete dobre šoférovať? Pozrite si rekordné kolo Romaina Dumasa v preslávenom Zelenom pekle. Ešte stále si to myslíte?

Preletieť Severnou slučkou Nürburgringu za 6 minút, 5 sekúnd a nejaké drobné je priam nadľudský výkon. Preto sa sami seba pýtame, či francúzsky pilot Romain Dumas nemá náhodou predkov pochádzajúcich z nejakej inej galaxie.

Držať plyn na podlahe na tomto nekompromisnom hrboľatom okruhu tam, kde iné autá musia brzdiť, chce riadnu porciu odvahy a najmä vynikajúce šoférske schopnosti. Alebo pilotské?  Tak či tak, potenciál Volkswagenu ID. R je obrovský. Siahnuť na dno jeho schopností naozaj nedokáže každý.

Pozrite si video z rekordného kola a zistíte, že niekedy nestíhate dávať pozor na to, kam nasleduje ďalšia zákruta na okruhu. Veci sa tu dejú sakramentsky rýchlo. Volkswagen ID. R vďaka svojmu výkonu 500 kW skracuje rovinky len na pár okamihov a vďaka významnému aerodynamickému prítlaku si môže dovoliť nehorázne prejazdové rýchlosti zákrut. Veď posúďte sami: priemerná rýchlosť počas rekordného kola dosahovla takmer 205 km/h! Ale dosť bolo rečí. Pripútajte sa a pozorne sledujte. Ak to dokážete.