Brány bratislavského autosalónu sú už otvorené! Volkswagen má na ňom jednu z najväčších expozícii. Pozrite si ju aj cez Google Street View!

Na autosalónoch sa popri autách čoraz častejšie prezentujú aj vymoženosti z oblasti technológií a rôzne šikovné riešenia. Volkswagen sa preto chopil príležitosti a ako jediný vám ponúka možnosť pozrieť si jeho stánok aj virtuálne – cez Google Street View. K dispozícii sú dokonca aj 360° fotografie interiérov jednotlivých modelov. Ak sa teda z akéhokoľvek dôvodu nemôžete osobne zastaviť na autosalóne, nemusíte zúfať. Aspoň vizuálnu predstavu o podobe expozície Volkswagenu aj s novinkami získate aj z pohodlia vášho domova či kancelárie. Stačí kliknúť SEM.

O akých novinkách je vlastne reč? Tou najväčšou a najzaujímavejšou je rozhodne nový Volkswagen Arteon, ktorý sa len pred mesiacom celému svetu prvý krát predstavil v Ženeve. Jedná sa o nástupcu populárneho modelu Passat CC (neskôr iba „CC“), a teda je to športovo ladená limuzína s nízkou siluetou, výraznými líniami a splývajúcou strechou. Tieto atribúty však vôbec neuberajú na jeho každodennej využiteľnosti. Má totiž päťdverovú karosériu typu liftback, kopec miesta v interiéri a obrovský kufor s objemom až 563 litrov. Čerešničkou na torte elegancie sú potom jeho bezrámové okná dverí.

Z ďalších zaujímavostí na stánku spomeňme 310-koňový Golf R Variant, Tiguan R-Line, Passat R-Line a celé spektrum kompaktných, rodinných a dokonca aj úžitkových modelov Volkswagenu. Pre ozajstných milovníkov Volkswagenu je k dispozícii aj obchod s lifestylovými predmetmi značky.

Na autosalóne možno stretnete aj novú hviezdu projektu Volkswagen TV, ktorou sa stal známy tanečník a moderátor Ondro Antálek! Prvá YouTube epizóda s autosalónovou tematikou v jeho podaní bude online už 27. apríla. Prihláste sa na odber YouTube kanála Volkswagen Slovensko, aby ste ju videli medzi prvými!

Zatiaľ si prezrite galériu, ako prebiehal prvý, novinársky deň na bratislavskom autosalóne.