Model Golf GTI TCR je v istom slova zmysel tuningové GTI. Zákazníci Golfu GTI TCR teda majú k tuningu blízko. A čo tak tuning modelu TCR? Známy úpravca ABT Sportsline nás dlho nenechal čakať na svoju odpoveď…

Trojica písmen vo svete Volkswagenu vždy znamená niečo dobré. Skratka GTI je už legendárna a TCR na vybudovaní svojej legendy tvrdo pracuje. Teraz sa do hry zapája tretia tretica písmen: ABT. Skrýva sa za ňou známy nemecký úpravca koncernových áut. Teraz si vzal na mušku najrýchlejšie GTI – Golf GTI TCR.

Rovinky aj zákruty

Pre TCR vyvinul úpravy na zvýšenie výkonu až na 250 kW (340 k). To je celkom slušný nárast, veď pôvodné hodnoty boli 213 kW (290 k). Samozrejme, narástol aj krútiaci moment, a to z 380 až na 430 Nm! Toto navýšenie má na svedomí high-tech riadiaca jednotka motora ABT Engine Control (AEC).

VW Golf GTI TCR ABT

Tak ako klasický Golf GTI TCR, aj ten upravený myslí najmä na zákruty. ABT dodalo Golfu vlastný, ešte viac vylepšený podvozok. Ten má nastaviteľnú výšku. Bodkou za úpravami podvozka sú nové stabilizátory, ktoré majú za úlohu držať náklony karosérie v zákrutách pod kontrolou. Mimochodom, dajú sa objednať aj na sériový Golf GTI TCR.

Kolesá robia auto. To je dôvod, prečo si k tomuto tuningovému balíčku môžete objednať aj nové zliatinové disky priamo od ABT. Na fotkách sú napríklad exkluzívne 20-palcové disky ABT GR, ktoré spolu s decentným znížením podvozka odlíšia upravený Golf GTI TCR od ostatných áut ešte viac.

Páči sa vám takáto úprava? Chceli by ste vôbec v Golfe GTI TCR ešte vyšší výkon? Dajte nám vedieť do komentárov 😉 V galérii nájdete ďalšie fotky.